„Antenos pradanginimas ir dizaino iššūkis“

„Antenos pradanginimas ir dizaino iššūkis“

Rugsėjis 17, 2019

12:30-16:30

Mokslininkų g. 2a

Renginio tikslas: supažindinti bendruomenę telekomunikacijų srities dizaino inovacijomis, jau naudojamomis ar planuojamomis/galimomis naudoti ir skatinti tarpdisciplinines diskusijas (telekomunikacijos-architektūra), kuriant ir diegiant technologines bei dizaino inovacijas mieste.

Tai pusės dienos dviejų dalių renginys, paremtas technologijų ir dizaino bei meninių idėjų draugystės idėja mieste.

Pirmoje dalyje bus pademonstruotos technologinio dizaino galimybės praktiškai – kaip galima „pradanginti“ telekomunikacijų anteną. Renginiui parinktas objektas – su veikiančiomis telekomunikacijų antenomis, esantis Mokslininkų gatvėje. Veikiančių neadaptuoto dizaino antenų fone bus pademonstruota, kaip šiuolaikiškais technologinio dizaino sprendimais galima „pradanginti“ – maksimaliai sumažinti telekomunikacijų antenos matomumą. Demonstracijai bus naudojamas realaus dydžio telekomunikacijų antenos pritaikyto dizaino maketas. Bus sudarytos sąlygos (priklausomai nuo oro sąlygų ir dalyvių noro pasirinkti patogesnį stebėjimo tašką) stebėti demonstravimą iš kelių taškų – pėsčiojo, einančio gatve (iš apačios į viršų); lygiagretaus (iš gretimų pastatų) ir praskrendančio paukščio (drono vaizdas – planuojama transliuoti vaizdą ir sukurti video medžiagą).

Antroje dalyje bus pristatyta architektūrinė idėja, kaip paversti telekomunikacijų antenas meno objektais. Taip pat vyks moderuojama diskusija apie technologijų įtaką miestų dizainui bei taikomus sprendimus, į kurią planuojama pritraukti telekomunikacijų specialistus, Vilniaus miesto architektus.

Renginio tikslinė auditorija: plačioji visuomenė

Renginio pagrindinis organizatorius: Visorių informacinių technologijų parkas

Renginio partneris: UAB „Mainsec“

Renginio programa

12:30-13.00   Dalyvių registracija, tinklaveika (pateikiama kava ir lengvi užkandžiai).

13:00-13:30   Renginio atidarymas. Trumpa paskaita apie telekomunikacijų antenas. Moderuoja dr. D. Radis ir Ž. Zabieta

13:30-14:00   Technologijų ir dizaino galimybių demonstravimas: telekomunikacijų antenos specialus paruošimas (demo modulis) ir skirtumų tarp specialaus dizaino bei įprastinių funkcinių telekomunikacijų antenų demonstravimas (dalyviai gali stebėti visą procesą). Moderatorius – dr. D. Radis

14:00-14:15   Vietos keitimas (grįžimas iš demonstracijos erdvės)

14.15-15.15   Menininkų iššūkis miestui – idėja paversti telekomunikacijų antenas meno objektais, taip pat gerai atliekančiais savo pagrindines funkcijas. Pristato idėjos autorius – V. Karčiauskas. Moderuoja Ž. Zabieta

15:15-16.30   Įvairių sričių ekspertų diskusija apie technologijų įtaką miestų dizainui bei taikomus sprendimus (pateikiama kava ir saldumynai). Moderuoja Ž. Zabieta.

Registracija: https://antenospradanginimas.eventbrite.com