Paskaita-diskusija „Kaip žmogaus kūrybingumas keičia pasaulį? Ar dirbtinis intelektas gali būti kūrybingas“?

Paskaita-diskusija „Kaip žmogaus kūrybingumas keičia pasaulį? Ar dirbtinis intelektas gali būti kūrybingas“?

Rugsėjis 16, 2019

16:00-18:00

KTU Santakos slėnio 2 salėje (K. Baršausko g. 59)

INOVACIJOS NETIKĖTUOSE MEDŽIUOSE 

Inovacijų savaitė Kaune: kūrybiškumas kaip sėkmingos profesinės ir verslo karjeros pagrindas

VIETA: VDU Verslo praktikos centras ir kitos inovatyvios Kauno miesto vietos.

RENGINIO TIKSLAS: sieksime dalyvių grupes supažindinti su pasaulinėmis kūrybiškumo skatinimo tendencijomis šioje srityje ir suteikti jiems praktinių įgūdžių. Kartu su VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ dalyvaujantis VDU VšĮ „Verslo praktikų centras“ tam naudos Design thinking metodą.

APRAŠYMAS: Dėl sparčių technologinių pokyčių (IKT, skaitmenizacija, algoritmai, dirbtinio intelekto sistemos) daugelio profesijų ir verslo sričių laukia esminės permainos. Norint išlikti rinkoje, realizuoti save, būtina įgyti ir derinti įvairias naujas kompetencijas. Siekiant įgyti gerai apmokamą darbą, sukurti inovatyvų verslą, reikia mokėti bendrauti ir bendradarbiauti, kritiškai mąstyti, greitai persiorientuoti, kurti ir įgyvendinti naujas idėjas, pastebėti socialines ir technologines naujoves ir jas panaudoti savo poreikiams. Svarbu ugdyti originalų požiūrį į aplinką, mokytis visą gyvenimą, pasitelkti emocinį intelektą ir pan. Tokių įgūdžių trūksta, tačiau pasaulyje jau sukurta ir naudojama nemažai kūrybingumo ir inovatyvumo ugdymo metodų. Renginio dalyviai susipažins su šiais metodais ir pasaulinėmis tendencijomis dviejų dalių programoje.

Paskaita-diskusija „Kaip žmogaus kūrybingumas keičia pasaulį? Ar dirbtinis intelektas gali būti kūrybingas“?

Dr. Rolandas Maskoliūnas pasakos apie naujus kūrybiškumo principus, kuriais naudojasi ne tik menininkai, bet vis dažniau perima ir verslo pasaulio atstovai. Apie tai, kodėl verslas pasitelkia mokslinės fantastikos, Design fiction kūrėjus. Bus kalbama ir apie pirmuosius dirbtinio intelekto bandymus kurti meną. Diskusijoje dalyvaus VDU VšĮ „Verslo praktikų centro“ pardavimų vadovas Edvinas Grauželis ir šį metodą idėjų generavimui taikantys architektai.

Lankytojų auditorija: verslo įmonių, kitų įstaigų ir organizacijų atstovai, startuoliai, verslus jaunimas.

Planuojamas dalyvių skaičius: 100.

Registracijahttps://www.mokslofestivalis.eu/inovaciju-savaite-2019/