Pažink socialines inovacijas per kultūrą ir meną

Rugsėjis 20, 2019

16:00-19:00

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, Savičiaus g. 15

PROGRAMA

16 val. Sveikinimo žodis. Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto meras

Diskusija „Kultūra + Menas + Technologijos + ?  = Socialinės Inovacijos“. Diskusiją moderuoja: Simona Šimulytė, „Change Makers On“.

Diskusijos dalyviai:

  • Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA)
  • Algirdas Toliatas, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia
  • Lina Blažytė, VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras
  • Ray Bartkus, menininkas

16:45 val. Ray Bartkaus 12 apaštalų instaliacijos „12 RAMių“ atidarymas. 

Po atidarymo bendrystės ir pokalbių vakaras su muzika ir arbata.

Įėjimas į renginį – nemokamas.

 Apie ekspoziciją

Ray Bartkaus kūrinio pagrindinis elementas yra šviesa. Šviesa visada buvo viena įtaigiausių poveikio priemonių bažnyčiose (ir ne tik bažnyčiose, bet ir mečetėse, ar sinagogose). Žvakių, vitražų, ažūrų, šešėlių žaismų magija įmanoma tik šviesos dėka.

Autorius naudoja modernias technologijas: LED lemputes, elektroniką, laiko patikrintam efektui išgauti. Dviejų skirtingų vaizdų (šventojo ir žmogaus) dinamika vienoje plokštumoje, portretų pikseliavimas lempučių pagalba - tai šiuolaikine menine forma gvildenami amžini klausimai: kas yra žmogus, žmogiškumas; kas yra šventasis, šventumas?

12 apaštalų liudija šias dilemas. Ar apaštalai yra tik nepasiekiamos ikonos plazdenančios abstrakčiuose toliuose, ar juose atpažįstame ir labai žmogiškas charakteristikas?

Esminiai būties klausimai perteikti šviesos pagalba, skatins žiūrovus nužvelgti savas žmogiškas gelmes ir pakelti žvilgsnius į idealą.

Ray Bartkaus  dovanota 12 apaštalų instaliacija „12 RAMių“ taps nuolatine Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios šiuolaikinio sakralinio meno ekspozicija.

Apie autorių

Ray (Rimvydas) Bartkus gimė 1961 metais Vilniuje. 1986 metais jis baigė grafikos specialybę Valstybiniame dailės institute (šiandien Vilniaus dailės akademija). Jauno kūrėjo estampai ir piešiniai buvo eksponuojami parodose Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Jis sukūrė 50 litu banknoto dizainą. 1989 metais su šeima išvyko į JAV ir jau daugiau kaip trisdešimt metų gyvena Niujorke. Kelis dešimtmečius Ray kūrė iliustracijas garsiausiems JAV ir pasaulio leidiniams, tokiems kaip „The New York Times“, „The Wall Street Journal“, „Time“, „Newsweek“, „Harper's Magazine“. Ray, plėsdamas menines išraiškos patirtis, skiria daug laiko naujiems projektams: tapybai, piešiniams, instaliacijoms, skaitmeniniam menui. Pastarajame dešimtmetyje menininkas turėjo sėkmingas personalines parodas Ženevoje, Vroclave, Kijeve, Zalcburge, Filadelfijoje, Niujorke ir Lietuvoje. Jau šeštus metus Ray organizuoja ir kuruoja MALONNY projektą, pritraukiantį Niujorko ir Londono dailininkus, muzikantus, architektus ir dizainerius kūrybiniam bendradarbiavimui Marijampolės labui.

Jo darbų yra įsigijusi Nacionalinė portretų galerija Vašingtone, Lietuvos dailės muziejus, Lewben Art Foundation, MO Muziejus, įvairios privačios kolekcijos JAV, Lietuvoje, bei kitose šalyse.

www.raybartkus.com

Renginio organizatoriai

VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA)

“ChangeMakers’ON”

 

Renginio rėmėjai:

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bendruomenė